SAMO NEK SU ZDRAVI

Izvor: Kurir, 31.Dec.2011, 06:27   (ažurirano 02.Apr.2020.)

SAMO NEK SU ZDRAVI

Što se sporta tiče, godinu pred nama obeležiće Olimpijske igre. Svi bismo voleli da već sada znamo šta će to srpski sportisti uraditi u Londonu, a najbolji uvid u to sigurno imaju ljudi iz vrha Olimpijskog komiteta Srbije - predsednik ...

Doći će i medalje.

Što se sporta tiče, godinu pred nama obeležiće Olimpijske igre. Svi bismo voleli da već sada znamo šta će to srpski sportisti >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << uraditi u Londonu, a najbolji uvid u to sigurno imaju ljudi iz vrha Olimpijskog komiteta Srbije - predsednik Vlade Divac, potpredsednici Žarko Paspalj i Ivan Todorov i generalni sekretar Đorđe Višacki. Kurir je upravo njima postavio dva ista pitanja:


1. Da li ćemo 2012. godinu pamtiti po medaljama iz Londona ili po neuspesima?

2. Šta biste poželeli sportistima u 2012. godini?

Vlade Divac, predsednik

1. Ne znam kako bih mogao da odgovorim na to pitanje. Onaj ko ide sa idejom da ne može da uspe neće ni biti uspešan. Ako imaš ideju da pobediš, onda ideš na pobedu i onda možeš da joj se nadaš.

2. Pre svega zdravlje, da ih povrede zaobiđu. Onima koji se nisu plasirali na Olimpijske igre želim da izbore učešće, a onima koji su već obezbedili put u London želim da vredno treniraju i da se što bolje spreme.

Žarko Paspalj, potpredsednik

1. Olimpijske igre su velika stvar i šta god da se uradi, ogroman je uspeh, a svi mi, normalno, pucamo na medalju. Gledamo da pomognemo koliko možemo sakupljanjem novca, kako bi sportisti mogli na najbolji način da sprovedu sisteme i program koji već postoje i da im omogućimo normalne pripreme. Šta će uraditi u Londonu, na kraju najviše zavisi od njih.

2. Prvo i osnovno je da budu zdravi i da imaju kontinuitet u radu. Ne sumnjam da je 2012. godina vrlo značajna za veliki broj sportista, jer se u olimpijskoj godini po pravilu postižu najbolji rezultati. Praktično bih svima poželeo dobar rad, koji će ih odvesti do uspona.

Ivan Todorov, potpredsednik

1. S obzirom na trenutne rezultate naših sportista, s optimizmom gledam na učešće na Olimpijskim igrama u Londonu. Očekujem određeni broj medalja, ali pod uslovom da ponove svoje rezultate. Treba istaći da već sad možemo da budemo zadovoljni brojem sportista koji su izborili plasman na Olimpijske igre.

2. Želim im svima mnogo uspeha i sreću na sportskom terenu. Naravno, i da prođu bez sportskih povreda.

Đorđe Višacki, generalni sekretar

1. Svi se nadamo da će u Londonu biti mnogo povoda za slavlje, ali isto tako svi moramo da budemo svesni činjenice da je već sam plasman na Olimpijske igre za svakog sportistu veliki uspeh. Smatram da je važno da ne opterećujemo sportiste svojim željama i očekivanjima, već da ih pustimo da na miru realizuju svoje pripreme, a onda ni rezultat neće izostati.

2. Poželeo bih im da zdravi i spremni dočekaju Olimpijske igre u Londonu i da tamo ostvare svoje najbolje rezultate. Verujem da će nas tako obradovati i stotom olimpijskom medaljom za naš tim!

(G. F.)
Pogledaj vesti o: London

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.