Rukometaši sigurni sa Alžirom

Izvor: Politika, 08.Apr.2012, 23:26   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Kvalifikacije za OI: Srbija - Alžir 26:18 (15:10). - Plasman zavisio od kasnije igrane utakmice Španije i Poljske

Rukometaši Srbije su protiv Alžira došli do pobede sa priželjkivanom razlikom, pa je ostalo da sačekaju ishod kasnijeg susreta Španije i Poljske, u kojem je našem timu za plasman na Olimpijske igre u Londonu bio neophodan trijumf Španaca. Učešće na kvalifikacionom turniru u Alikanteu, igrači >> Pročitaj celu vest na sajtu Politika << selektora Vukovića završili su pobedom od 26:18 (15:10).

Do četiri gola viška, koliko su tražili u ovom meču, da bi bio dovoljan i minimalan plus Španaca protiv Poljaka, naši rukometaši stigli su veoma brzo - 5:1. Potom je suparnik iskoristio isključenje Toskića da smanji na 6:4, a kod tog rezultata se, kako se ispostavilo, lakše povredio Nikčević, kojeg je uspešno zamenio Marković.

Vicešampioni Evrope su do prvog vođstva od pet golova stigli u 18. minutu (10:5), a nakon preimućstva od šest pogodaka (12:6), Alžir je nanizao tri gola. Ipak, uz Vukovićev tajm-aut, naši igrači su pre poluvremena ponovo došli do pet golova kapitala, i u nastavku zaliha nije bivala manja, već je išla i do 11 pogodaka.

Alžir, koji je prvog dana pretrpeo minimalan poraz od Poljaka, u napadu je naišao pre svega na raspoloženog golmana Stanića, a u odbrani mu nije pomoglo ni to što se nije isticao Ilić. Šansu su koristili oni koji su do sada manje igrali, poput Rnića, a zaigrao je i Kostadinović, koji je u timu zamenio Manojlovića, kažnjenog crvenim kartonom protiv Poljaka. U finišu se na spisku povređenih (Vučković je„van stroja” od prvog dana) našao i Stojković (koleno).

Dvorana: „Tehnifikacion”. Gledalaca: 500. Sudije: Horaček i Novotni (Češka). Isključenja: Srbija deset, Alžir šest minuta. Sedmerci: Srbija 3 (5), 2 (2).

Srbija: Stanić, Marjanac, Šešum 3, Vujin 6, Nikčević 2, Kostadinović, Toskić 3, Ilić, Marković 2, Prodanović 1, Stojković 1, Rnić 3, Beljanski, Nenadić 1, Čutura 4, Stanković.

Alžir: Kerbuš, Benmeni, Busmal, Ferad, Zuaui, Berkuš 3, Daud 2, Buriš, Rahim, Bultif, Bubaui, Kabaš 2, Šehbur, Sudani, Benali 5, Gaceb, Mokrani 2, Šeih 1.