Izvor: B92, 24.Dec.2010, 18:10 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Robi Kin odlazi u januaru
Napadač Totenhema Robi Kin u najverovatnije će u zimskom prelaznom roku napustiti londonski klub, pišu britanski mediji.
Trener Totenhema Hari Rednap rekao je da Kin želi češće da igra, a ove sezone u napadu Totenhema prednost imaju Džermejn Defo, Piter Krauč, Roman Pavljučenko i Rafael van der Vart.
"Robi hoće da promeni klub, jer želi više da igra. On je još uvek vrhunski fudbaler >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << i predstavljao bi pojačanje za bilo koji klub", izjavio je Rednap.
Kin je ove sezone odigrao samo devet utakmica za Totenhem i postigao je jedan pogodak.
Pored Totenhema, Kin je u dosadašnjoj karijeri igrao za Lids junajted, italijanski Inter, Koventri, Vulverhempton, Liverpul i škotski Seltik.
Kin je za reprezentaciju Republike Irske odigrao 104 utakmice i postigao 45 golova.





