Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 20.Mar.2015, 10:32 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Razgovor sa Kojom u Studiju M
Sinoć je u Studiju M novosadska publika imala jedinstvenu priliku da razgovara sa legendarnim Dušanom Kojićem Kojom iz "Discipline kičme". Tema predavanja – koje je u okviru projekta "M Lab" vodio poznati beogradski džezer Vasil Hadžimanov – bila je Kojino profesionalno iskustvo rok-muzičara na londonskoj muzičkoj sceni. Tema predavanja je da se iz raznih aspekata predstavi muzička industrija u Srbiji i svetu.
Koja je Srbiju napustio početkom devedesetih, sa čvrsto >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << utemeljenim statusom rok-zvezde. U Londonu je nastavio da gradi karijeru svog benda Disciplina Kičme, ali je kako kaže krenuo od nule.
Na sinoćnom predavanju govorio je o najzanimljivijim momenatima iz te londonske epizode, s ciljem da se mladim rokerima u Srbiji olakša put preko odljikave staze do uspeha.
Posle predavanja u Studiju M, održan je koncert Kojinog novog benda "Trese, lupa, udara", koji, kako sam kaže, slavi rokenrol.
Sledeće "M Lab" predavanje održaće se u drugoj polovini aprila, kada će biti reči o šansoni i mjuziklu.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...
















