Rapsodija Lajpciga, spektakl u Valensiji!

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 10.Mar.2020, 09:39   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Rapsodija Lajpciga, spektakl u Valensiji!

Fudbaleri Atalante plasirali su se u četvrtfinale Lige šampiona, pošto su savladali Valensiju u gostima sa 4:3. U četvrtfinalu će igrati i Lajpcig, koji je pobedio Totenhem sa 3:0.

Iako se očekivalo da će pod trenerskom palicom Žozea Morinja tim iz Londona, odigrati taktički i donekle napadački u Nemačkoj, to se nije desilo. Naprotiv.

Sjajnom, oragnizovanom, napadačkom i pre svega strpljivom igrom >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << tim iz Lajpciga je već u prvom delu meča rešio pitanje četvrtfinaliste i ostvario i drugu pobedu u dvomeču sa finalistom iz prošle sezone.

Marsel Sabicerje u 10. minutu susreta doneo vođstvo i realno potvrdio plasman među osam najboljih. Prethodno je Verner šutirao iskosa sa desne strane jako ali pravo u Lorisa, a kada mu se lopta vratila on ju je pravovremeno dodao do Sabicera, koji sa nekih 17-18 metara šutira i jako i precizno i šalje loptu tik uz stativu i iza leđa golaman gostiju - 1:0.

Samo 11 minuta kasnije isti igrač bio je na pravom mestu i lepo ispratio prodor Anhelinja po levoj strani, te ga je završio odličnim i odsečnim udarcem glavom sa ivice peterca za 2:0 i potvrdu duplog trijumfa najprijatnijeg iznenađenja sezone u Ligi šampiona.

Tačku na i konačan rezultat od 3:0 postavio je Šveđanin Emil Forsberg, koji za svega 15-ak sekundi u igri u 87. minutu uspeo da postigne gol nakon gužve u šesnaestercu Totenhema.

Tako je sa ukupnim rezultatom 4:0 (1:0 u prvom meču u Londonu za goste) nemački predstavnik eliminisao engleskog predstavnika i ostvario najveći uspeh kluba u evro kupovima, a produbio krizu i igri Morinjov tima.

"Poker" Iličića odveo Atalantu u četvrtfinale

Fudbaleri Atalante plasirali su se u četvrtfinale Lige šampiona, pošto su na gostovanju u Španiji savladali Valensiju sa 4:3. Sva četiri gola postigao je Josip Iličić. Uzbudljivo je bilo večeras u Ligi šampiona, ali je prava šteta što nije bilo gledalaca u Valensiji.

Ekipa iz Bergama je i pre revanš meča imala veliku prednost (4:1), pa je u Valensiji samo rutinski odradila posao. Još lakše je bilo posle trećeg minuta, kada je Dijakbi načinio prekršaj u šesnaestercu. Josip Iličić je uzeo loptu i smestio je u mrežu.

Valensija je na vreme uzvratila, preko Kevina Gameira. Francuz je snalažljiv u kaznenom prostoru, dočepao se lopte i izjednačio u 21. minutu.

Taman kada su domaći pomislili da nije sve izgubljeno, hladan tuš u finišu prvog dela igre. Ponovo Dijakbi katastrofalan u odbrani, rukom je igrao i načinio novi penal. Iličić ponovo izvodi kaznu, Atalanta ponovo dolazi do prednosti.

Valensija je, ako ništa drugo, rešila da skupo proda kožu, pa je u nastavku brzo došla do izjednačenja. Feran Tores centrira, Gameiro glavom smešta loptu u mrežu. Igrao se 51. minut. Nakon asistencije, Tores se upisao u strelce.

Lepa akcija domaćina, Tores je prebacio loptu preko golmana gostiju i doneo prednost Atalanti. Ipak, uzbuđenje je trajalo četiri minuta, pošto je Josip Iličić postigao treći gol i izjednačio na 3:3.

Slovenac se na tome nije zaustavio, pošto je u 82. minutu krunisao prelepu akciju gostiju i postigao svoj četvrti gol!

Meč je odigran pred praznim tribinama zbog koronavirusa, a navijači Atalante su novac od ulaznica (koji im je refundiran),donirali bolnici u Bergamu.
Pogledaj vesti o: Finale Lige Šampiona

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.