Izvor: Nezavisne Novine, 20.Apr.2018, 14:58 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Princ Čarls novi poglavar Komonvelta
LONDON - Šefovi država članica Komonvelta izabrali su princa Čarsla za novog poglavara, koji će na tom mjestu da zamijeni britansku kraljicu Elizabetu Drugu.
Televizijska stanica "Sky news" javila je, pozivajući se na izvore, da je odluka donijeta na sastanku šefova vlada zemalja Komonvelta u Vindzoru.
Bilo je poziva da pozicija poglavara bude rotirajuća među 53 zemlje članice, od kojih su većina >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << bivše britanske teritorije, ali su posljednjih dana kraljica, britanska Vlada i drugi lideri podržali princa od Velsa na toj poziciji.
Poglavar Komonvelta ne učestvuje u direktnoj upravi ove organizacije, niti bilo koje njene države članice. Trajanje mandata nije definisano, niti ograničeno.
Nastavak na Nezavisne Novine...






