Poraz odbojkašica i od Koreje, težak put do četvrtfinala

Izvor: KGsport.info, 30.Jul.2012, 19:49   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Srpske odbojkašice izgubile su u drugom kolu  B grupe olimpijskog turnira u Londonu od Koreje sa 3:1 (25:12, 25:16, 16:25, 25:21).
Posle slabe igre u prva dva seta, srpske odbojkašice uspele su da dobiju treći, u četvrtom su stigle do izjednačenja 14:14, ali nisu uspele da prelome rezultat i izgubile su četvrti set.
U prvom kolu poražene su od Kine 3:1.
Pred srpskim odbojkašicama je težak put do >> Pročitaj celu vest na sajtu KGsport.info << četvrfinala. U preostale tri utakmice, protiv Turske 1. avgusta potom protiv SAD i Brazila potrebne su im najmanje dve pobede da ostanu u trci za trofej.
U prvoj utakmici B grupe Kina je savladala Tursku 3:1 (25:20, 25:20, 29:31, 25:22).