Politiko: Kameron će upozoriti na rizik od rata

Izvor: B92, 09.Maj.2016, 10:35   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Politiko: Kameron će upozoriti na rizik od rata

Očekuje se da će britanski premijer Dejvid Kameron u govoru u Londonu upozoriti da bi izlazak Velike Britanije iz EU mogao da Evropu dovede u opasnost od rata.

To je objavio sajt Politiko u svom evropskom izdanju.

Kameron će u govoru predočiti da je EU pomogla u ujedinjavanju zemalja koje su decenijama ratovale, navodi Politiko pozivajući se na britanske medije, koji su imali uvid >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << u delove Kameronovog govora.

"Možemo li biti sigurni da su mir i stabilnost našeg kontinenta obezbeđeni izvan svake sumnje? Da li smo spremni da preduzmemo taj rizik? Ne bih tako nesmotreno donosio zaključke", reći će, navodno, Kameron, tvrdi Politiko.

Kako se očekuje, Kameron će ukazati da je ono što se dešava u britanskom susedstvu važno za Veliku Britaniju.

"To je bilo tako 1914, 1940. ili pak 1989. godine... A ako stvari u Evropi krenu po zlu, nemojmo se pretvarati da možemo biti imuni na posledice", poručiće britanski premijer, navodi sajt.

Kameron ima najmanje jednog podržavalaca visokog ranga, a to je predsednik Evropske komisije Žan-Klod Junker, koji je u danas objavljenom intervjuu nemačkim medijima upozorio da će referendum o Bregzitu imati nesagledive posledice po saradnju u Evropi.

"Apsolutno ne želim da spekulišem o posledicama, jer sam ubeđen da će Britanci doneti razumnu odluku", rekao je Junker, navodi Politiko.
Pogledaj vesti o: London

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Kameron upozorava na rizik od rata u Evropi

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 09.Maj.2016

Britanski premijer Dejvid Kameron upozorio je danas da bi izlazak Britanije iz Evropske unije povećao rizik od rata i da bi ta zemlja skupo platila okretanje leđa 28-članom bloku...Kameron je tu poruku uputio u govoru o nacionalnoj bezbednosti koji je danas održao pred diplomatama i predstavnicima...

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.