Izvor: B92, 31.Avg.2010, 18:25 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Pol Končeski i zvanično u Liverpulu
Levi bek Pol Končeski prešao je u utorak iz londonskog Fulama u ekipu Liverpula, sa kojom je potpisao četvorogodišnji ugovor.
Finansijski detalji transfera nisu saopšteni, ali je Liverpul potvrdio da je Fulam, pored obeštećenja, dobio i dvojicu mladih igrača, Larija dela Valea i Aleksa Kačaniklića.
Novi fudbaler Liverpula, Končeski ima 29 godina, a u prethodne tri sezone za Fulam je odigrao 97 utakmica i postigao dva gola.
>> Pročitaj celu vest na sajtu B92 <<
U dosadašnjoj karijeri Končeski je igrao za još tri londonska kluba, Čarlton, Totenhem i Vest Hem, a ima i dva nastupa za reprezentaciju Engleske.
Pre Končeskog, Liverpul je u ovom prelaznom roku doveo Džoa Kola, Milana Jovanovića, Breda Džonsa, Kristijana Poulsena i Raula Meireleša.
Takođe, 'crveni’ su se pojačali i talentovanim 16-godišnjim Špancem Hesusom Hoakinom Fernandesom Saencom De La Toreom – Susom, koji je došao iz Kadiza, kao i njegovim vršnjakom Adamom Hajduom iz budimpeštanskog MTK-a.










