Petrović nesavladan – Čelsi iz penala do pobede u londonskom duelu

Izvor: B92, 13.Jan.2024, 16:30

Fudbaleri Čelsija slavili su protiv Fulama (1:0), u londonskom duelu u okviru 21. kola Premijer lige.

Jedini gol na meču postigao je Kol Palmer iz penala u četvrtom minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena.

Čitavu utakmicu među stativama "plavaca" proveo je Đorđe Petrović, dok je na drugoj strani Saša Lukić u igru ušao u 82. minutu.

Petrović je u prvom poluvremenu imao maltene samo >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << jednu ozbiljnu situaciju, kada je zaustavio udarac Harija Vilsona.

Čelsi je blizu dupliranja vođstva bio u 53. minutu, kada je Rahim Sterling, koji je pogodio stativu.

Možda i najbolju šansu za goste u nastavku imao je Raul Himenes, međutim, Petrović je ostao nesavladan.

Stativa Fulama tresla se i u 83. minutu, a ovoga puta glavni akter je bio Konor Galager.

Imao je Čelsi još po neku situaciju do kraja susreta, ali promene rezultata na "Stamford Bridžu" nije bilo, uprkos nadoknadi od sedam minuta.

Čelsi je slavio četvrti put na poslednjih pet utakmica i trenutno je osmi sa 31 bodom, koliko ima i Mančester junajted.

Fulamu je ovo četvrti poraz na poslednjih pet mečeva i zauzima 13. poziciju sa 24 poena.