Peti književni festival Kikinda short

Izvor: Glas javnosti, Beta, 23.Jun.2010, 07:11   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Peti književni festival Kikinda short

BEOGRAD - Peti Međunarodni festival kratke priče "Kikinda short" biće održan od 30. juna do 3. jula u Kikindi i Beogradu.

Ovogodišnji festival biće održan pod sloganom "Peta strana sveta: priča", a na njemu će učestvovati 25 pisaca iz 17 zemalja, najavili su organizatori manifestacije.

Među gostima festivala biće ovogodišnja dobitnica Gardijanove nagrade Petina Gapa, zatim kanadski autor Krejg Tejlor, koji piše za >> Pročitaj celu vest na sajtu Glas javnosti << londonski Indipendent i Njujork tajms, kao i slovački pisac Gustav Murin, čija su dela prevedena na 36 jezika.

Zemlja-specijalni gost festivala ove godine je Holandija, a nju predstavljaju Martje Vortel, Seneke van Hasel i Ton Rozeman.

Najavljeno je i učešće autora iz Nemačke, Austrije, Bosne i Hercegovine, Bugarske, Hrvatske, Danske, Grčke, Mađarske, Makedonije, Rumunije, Slvoačke, Slovenije, Španije, Velike Britanije i Zimbabvea.

Pored čitanja priča, planirano je i održavanje okruglog stola pod nazivom "Kako objaviti u inostranstvu?". Skup će biti održan 3. jula u Gete institutu u Beogradu.

Namera organizatora, kako su naveli u saopštenju, jeste da iskoriste iskustvo svojih gostiju iz inostranstvu, kako bi autori iz Srbije saznali nešto više o mehanizmima i načinima za uspešno prvođenje i objavljivanje knjiga u drugim zemljama.

Festivalski program u Kikindi biće održan 30. juna i 1. jula u bašti Narodne biblioteke "Jovan Popović". Nakon pisaca, nastupiće bendovi "The Fuckables" i "The Kurija Band".

Beogradska čitanja biće održana u bašti Studentskog kulturnog centra, a zakazana su za 2. i 3. jul, kada se igraju polufinanlne utakmice Svetskog prvenstva u fudbalu.

Organizatori su se potrudili da obezbede televizijski prenos utakmica, tako da će publika moći da gleda fudbal zajedno s piscima, a oni kojima to nije interesantno moći će da se druže s autorima koje takođe ne zanima sport. Čitanja su zakazana za 22.30. Organizator festivala je Asocijacija "Kikinda short".

Nastavak na Glas javnosti...






Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Glas javnosti. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Glas javnosti. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.