PREMIJER LIGA: Vilijanov PLES u derbiju Londona! Murinjo će SANJATI Brazilca (VIDEO)

Izvor: SrbijaDanas.com, 22.Dec.2019, 21:11   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Plavci odneli ceo plen.

U poslednjem meču Premijer lige, ujedno i najzanimljivijem u 18. kolu, Čelsi je slavio u derbiju Londona na terenu Totenhema rezultatom 2:0.

Junak pobede Plavaca bio je dvostruki strelac Vilijan, Brazilac je golovima u 12. i četvrtom minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena, zapečatio nade izabranika Žozea Murinja. Nema sumnje da će posle ovakve partije Portugalac sanjati Čelsijevog >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << asa.

Willian after the goal:

Should I slide

Nah let me do the "fist in the air"

— gaduxx__MD (@gaduxx) December 22, 2019

Gosti su do vođstva stigli u 12. minutu, Kovačić je odlično uposlio Vilijana ispred šesneasterca, Brazilac se driblingom oslobodio čuvara, ušao u kazneni prostor i iskosa savladao golmana Gazinagu.

Willian live penalty goal against Tottenhem #TottenhamHotspur #Chelsea #Mourinho pic.twitter.com/2i8JbkPR5r

— DONSPORTS (@DONSPORTS4) December 22, 2019

Tim sa Stamford Bridža duplirao je vođstvo u nadoknadi prvog poluvremena. Posle starta Gazinage nad Markosom Alonsom, sudija je pokazao na penal. Čekala se odluka iz sobe za VAR, ali ni odgledani snimak nije promenio Tejlorovu odluku, pa je Vilijan novim golom otklonio sve dileme oko pobednika.

Olakšavajuću okolnost Plavcima predstavljalo je iskučenje Sona u 64. minutu, Korejac je neopreznim startom faulirao Ridigera, koji je pao kao pokošen. Za Tejlora nije bilo dileme i pokazao mu je put u svlačionicu.

Čelsi je trijumfom ostao na četvrtom mestu sa 32 boda, dok je Totenhem zadržao šestu poziciju sa 26 poena. Podsetimo, duel Vest Hem - Liverpul je odložen zbog obaveza Redsa na Svetskom klupskom prvenstvu, gde su pobedom nad Flamengom postali planetarni vladari.