PREMIJER LIGA: Goleada u Londonu pred povratak Mitra, Lester prokockao šansu da se vrati u meč

Izvor: SrbijaDanas.com, 08.Maj.2023, 18:17

Lisice tonu.

Fudbaleri Fulama pobedili su Lester na svom terenu rezultatom 5:3 (3:0) u utakmici 35. kola engleske Premijer lige.

Bio je ovo poslednji duel tima sa Krejven Kotidža  bez suspendovanog Aleksandra Mitrovića.

Domaćin je upisao prvi trijumf posle tri uzastopna poraza i time se učvrstio na desetom mestu. Lisice su ovim porazom došle u izuzetno tešku poziciju kada je u pitanju opstanak u eliti.

Sve je počelo u 10. minutu kada je >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << Vilijan centrirao, a golman Lisica se nije najbolje snašao i zbog loše procene primio je gol.  Osam minuta kasnije, Vilson je proigrao Karlosu Vinisijusu koji je pobegao između štopera i pogodio za 2:0.  U finišu prvog dela igre kada je Kerni je povisio na 3:0, a isti igrač je u 51. minutu pogodio za velikih 4:0.

Lester je mogao da se vrati u ovaj meč, Barns je u 59. minutu zatresao mrežu Fulama posle asistencije Medisona, a onda je u 66. Džejmi Vardi promašio penal. U 70. minutu Vilijan pogodio sam ugao sa preko 20 metara za 5:1.

Lesteru je dosuđen još jedan penal, ovaj put je Medison uzeo lopti i pogodio za 5:2, a u 89. minutu Harvi Barns je postigao treći gol za Lester.