Izvor: Kurir, 13.Jan.2011, 08:17 (ažurirano 02.Apr.2020.)
POČINJE SVETSKO PRVENSTVO U RUKOMETU
Srbi u švedskoj akciji! Švedska će narednih 17 dana biti rukometni centar sveta, a na sreću svih ljubitelja rukometa u Srbiji, na 22. svetskom prvenstvu naći će se i selekcija Srbije. Igrači selektora Veselina Vukovića, za razliku od onih srećnih vremena kada je on bio igrač, ne spadaju u krug favorita za osvajanje medalja, pa je osnovni cilj plasman na jedno
Srbi u švedskoj akciji!
Švedska će narednih 17 dana biti rukometni centar sveta, a na sreću svih >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << ljubitelja rukometa u Srbiji, na 22. svetskom prvenstvu naći će se i selekcija Srbije. Igrači selektora Veselina Vukovića, za razliku od onih srećnih vremena kada je on bio igrač, ne spadaju u krug favorita za osvajanje medalja, pa je osnovni cilj plasman na jedno od prvih sedam mesta, što garantuje učešće na narednim Olimpijskim igrama 2012. godine u Londonu.
Šampionat će danas u 20.15 otvoriti meč domaće selekcije i Čilea, a zlato osvojeno pre dve godine u Zagrebu braniće selekcija Francuske, koja i u Švedskoj pretenduje na takav uspeh. Ipak, imajući u vidu probleme s povređenim igračima, ne bi bilo iznenađenje da najviši stepenik na pobedničkom postolju prepusti nekom drugom.
Pored reprezentacije Švedske, ali i svih ostalih skandinavskih ekipa, koje će praktično igrati na domaćem terenu, najozbiljniji konkurent aktuelnom svetskom šampionu trebalo bi da bude reprezentacija Hrvatske. Ove dve ekipe sastale su se i u poslednjem finalu, a čini se da i sada imaju najjače sastave.





