PATNJA ČELSIJA NE PRESTAJE: Njukasl demolirao plavce

Izvor: SrbijaDanas.com, 25.Nov.2023, 19:59

PATNJA ČELSIJA NE PRESTAJE: Njukasl demolirao 'plavce'

Pao je londonski tim, ali tu nije kraj zanimljivostima.

U udarnom subotnjem terminu Premijer lige odigrano je pet utakmica 13. kola, veliku pobedu ostvario je Njukasl nad Čelsijem. Ništa manje uzbuđenja nije bilo ni na ostalim stadionima.

Novo razočaranje za navijače londonskih Plavaca ove sezone. Taman kad su obradovali fanove spektakularnim remijem sa šampionom Sitijem (4:4) pre međunarodne pauze, >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << sad su doživeli bolan poraz. Njukasl je na Sent Džejms parku slavio ubedljivim rezultatom 4:1.

Povele su Svrake golom Šveđanina Aleksandera Isaka u 13. minutu, ali je ubrzo izjednačio Rahim Sterling iz sjajno izvedenog slobodnog udarca.

U drugom poluvremenu Njukasl je eksplodirao – postigao je čak tri gola. Dva za samo dva minuta preko Lesela i Žoelintona, da bi agoniju gostiju upotpuno Entoni Gordon u 88. minutu.

Prethodno je Čelsi ostao sa deset igrača pošto je u 73. minutu drugi žuti, odnosno crvni karton dobio engleski reprezentativac Ris Džejms.

U malom londonskom derbiju između Barnlija i Vest hema slavili su Čekićari, junak je Čeh Tomaš Souček, strelac pobedonosnog gola u sudijskoj nadoknadi vremena.

Sjajan meč viđen je i na Siti Graundu gde su domaći navijači tužni napusti stadion, pošto su gosti sa juga Engleske slavili protiv Šumara: Notingem Forest – Brajton 2:3! U timu Galebova istakao se dvostruki strelac Brazilac Žoao Pedro.