Oland: Iz Sitija može i evro otići

Izvor: B92, 29.Jun.2016, 16:24   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Oland: Iz Sitija može i evro otići

Nema razloga da londonski Siti ostane centar za klirinške transakcije u evrima ukoliko Velika Britanija napusti jedinstveno tržište EU, kaže Fransoa Oland

Francuski predsednik, kaže da bi zbog toga drugi finansijski centri u evropskom bloku trebalo da se pripreme za obradu ovih transakcija.

"Čim Britanija napusti jedinstveno tržište >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << EU, ako to odluči, više neće biti razloga da evrozona dozvoli jednoj nečlanici nastavak obrade transakcija u evrima", izjavio je Oland posle sastanka Evropskog saveta u Briselu, a prenosi agencija Rojters.

"Gde će ove transakcije otići? Postoje druga mesta za trgovanje u Evropi. Želim da se ta mesta spreme za obradu ovih operacija koje na kraju neće biti realizovane u Britaniji", dodao je Oland.

On je, takođe, umanjio značaj upozorenja francuske revizorske kancelarije o tome da će Pariz verovatno probiti budžetski deficit u 2017. godini, poručujući da je ovaj organ tradicionalno skeptičan prema ciljevima vlade.

Nastavak na B92...



Povezane vesti

London gubi status finasijskog centra

Izvor: Capital.ba, 29.Jun.2016

BRISEL, Ukoliko Velika Britanija napusti EU, više neće biti razloga da London bude centar u kojem se vrše finansijske transakcije u evrima i ostali centri u Evropi treba da se pripreme za preuzimanje tog posla, rekao je danas francuski predsjednik Fransoa Oland. „Čim Britanija napusti jedinstveno...

Nastavak na Capital.ba...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.