Izvor: Nezavisne Novine, 04.Jun.2017, 09:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Obustava izborne kampanje zbog Londona
LONDON - Britanski političari obustavili su nacionalnu kampanju za prijevremene parlamentarne izbore 8. juna nakon napada u Londonu u kojem je ubijeno šest ljudi.
"Od ovog trenutka političari će obustaviti nacionalnu kampanju, ali će lokalna kampanja biti nastavljena", tvitovao je urednik političke rubrike ITV Robert Peston.
Rojters navodi da konzervativci premijerke Tereze Mej potvrdili da je ta stranka obustavila nacionalnu predizbornu kampanju. >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine <<
"Konzervativna partija neće danas voditi kampanju na nacionalnom nivou. Razmotrićemo to tokom dana, kako bude pristizalo više detalja", rekao je portparol Mejove.
Rojters navodi da nije uspio da stupi u kontakt s opozicionom Laburističkom partijom kako bi dobio komentar Pestonove tvrdnje.
Britanska policija je saopštila da je najmanje šest ljudi ubijeno u napadu na Londonskom mostu, koji su izvele tri osobe ubijene potom u obračunu sa policajcima, prenosi Rojters.
Nastavak na Nezavisne Novine...







