Izvor: B92, 24.Feb.2012, 13:55 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Objavljeni šeširi za OI u Londonu
Svetska rukometna federacija objavila je šešire za muški turnir na Olimpijskim igrama u Londonu.
Ukoliko osvoje prvo mesto u grupi, na turniru u Španiji, naši reprezentativci naći će se u prvom, najjačem šeširu i tako izbeći branioce titule Francuze.
Ako pak u Španiji budu drugi , čeka ih treći šešir i drugoplasirani tim sa kvalifikacionog turnira u Švedskoj.
Na žrebu je najviše pažnje privukao aktuelni Evropski šampiona Danska, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << koja se našla u petom šeširu.
„Čudim se što smo završili tu, možda će tako doći do nekih nerazumnih grupa, pa će u Londonu u jednoj grupi biti Velika Britanija i dve neevropske reprezentacije, a u drugoj može da se nađe čak pet evropskih selekcija", izneo je svoje čuđenje selektor Danske Ulrik Vilbek.
Kvalifikacioni turniri na programu su od 6. do 8. aprila i održaće se u Švedskoj, Španiji i Hrvatskoj. Konačan žreb i grupe biće određeni 2. juna u Londonu, dok takmičenje na Olimpijskim igrama za rukometaše počinje 28. jula. Finale je predviđeno da se igra 12. avgusta.
Raspored po šeširima je sledeći:
Šešir 1: Francuska i prvi sa kvalifikacionog turnira u Španiji; Šešir 2: Prvi sa kvalifikacionog turnira u Hrvatskoj i Švedskoj; Šešir 3: Drugi sa kvalifikacionog turnira u španiji i Švedskoj; Šešir 4: Velika Britanija i drugi sa kvalifikacionog turnira u Hrvatskoj; Šešir 5: Danska i Argentina; Šešir 6: Južna Koreja i Tunis
Pogledaj vesti o: London









