Obamejang pogodio, pa pocrveneo – bez pobednika na Selhurstu

Izvor: RTS, 11.Jan.2020, 18:09   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Obamejang pogodio, pa "pocrveneo" – bez pobednika na "Selhurstu"

Fudbaleri Kristal Palasa i Arsenala igrali su nerešeno 1:1 u utakmici 22. kola Premijer lige. Pjer-Emerik Obamejang postigao novi gol, pa dobio crveni karton. Konačan rezultat postavio Džordan Aju.
Mali londonski derbi odigrali su Kristal Palas i Arsenal, a na kraju nije bilo pobednika na "Selhurstu" – 1:1.

"Tobdžije" su do prednosti došle golom Pler-Emerika Obamejanga, 14. u sezoni. >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Gabonac je iskoristio asistenciju Lakazeta i rutinski savladao golmana Guaitu.
Kristal Palas je do izjednačenja došao u 54. minutu. Džordan Aju uputio je udarac ka golu Arsenala, lopta zakačila Davida Luiza i završila iza leđa golmana Lena.

Do kraja nije bilo golova, ali bilo je uzbudljivo na terenu. Obamejang je u 67. minutu dobio direktan crveni karton, posle neopreznog starta na zglob Maksa Majera.
I ovoga puta je VAR doneo odluku, a svoje mišljenje o sistemu za video-suđenje dali su i navijači Kristal Palasa – "Zaustavite VAR odmah" (End VAR now).