Novi šamar Čelsiju, Vila odnela bodove iz Londona VIDEO

Izvor: B92, 01.Apr.2023, 20:26

Fudbaleri Čelsija su još jednom ove sezone razočarali svoje pristalice.

U susretu 29. kola Premijer lige poraženi su na "Stamford bridžu" od Aston Vile, 0:2 (0:1).

I da ironija bude veća, ovom pobedom, 12. u sezoni, gosti iz Birmingema su pobegli "plavcima" za tri boda i sada se nalaze na devetom mestu.

Nije to bio dan kakav su očekivali navijači Čelsija, ali ni izabranici trenera Grema Potera.

U 17. minutu Džon Mekgin je najavio potop >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << domaćina kada je pogodio prečku.

Minut kasnije, velika greška Kukurelje, loše je vratio loptu golmanu Kepi Arisabalagi, to je presekao Oli Votkins i rutinski lobovao golmana Čelsija za 0:1.

Napao je Čelsi potom, imao nekoliko dobrih prilika, Ben Čilvel je u 35. minutu pogodio stativu, a istakao se i golman gostiju Emilijano Martines u nekoliko navrata.

I onda u 56. minutu sve je bilo rešeno.

Posle kornera, lopta je na nekih 22 metra od gola došla do Džona Mekgina, reprezentativac Škotske je topovski šutirao i pogodio levi donji ugao za konačnih 0:2.