Ništa od Igara u Londonu

Izvor: Politika, 24.Jan.2011, 01:58   (ažurirano 02.Apr.2020.)

U drugom kolu Druge grupe svetskog prvenstva za rukometapše Srbija u infarkt završnici izgubila od Poljske s 27:26 (10:11) i sutra s Argentincima igraju meč bez posebnog rezultatskog značaja

Srbija je izgubila i teoretske šanse da zauzme jedno od prva četiri mesta u Drugoj grupi 22. svetskog prvenstva za rukometaše u Švedskoj i tako ostane u trci za Olimpijske igre u Londonu dogodinne >> Pročitaj celu vest na sajtu Politika << (prvak ide direktno na Igre, dok će najboljih šest ostalih igrati kvalifikacije). U drugom kolu Druge grupe u Lundu izgubila je od Poljske s 27:26 (10:11) i tako ostala prikovana za dno tabele, tako da će sutra s Argentinom igrati meč za peto mesto koje donosi borbu za deveto mesto na šampionatu, koje ne znači ama baš ništa.

Meč s puno veleobrta odlučen je u poslednja dva minuta utakmice koja smo igrali s igračem manje. Prvo je minut pre toga Lijevski izjednačio na 26:26, a u poslednjim sekundama utakmice Bilecki je šutem s deset metara postigao pobedonosni pogodak za Poljake. Pre toga Toskić je u napadu napravio prekršaj.

Inače, prvo poluvreme meča u Lundu proteklo je u ujednačenoj igri. U nastavku Poljaci su poveli s 5 golova prednosti u 45. minutu, ali je posle tajm-auta našeg selektora Veselina Vukovića i ulaska u igru golmana Dragana Marjanca, umesto Darka Stanića, Srbija uspela da preokrene rezultat, čak i da povede u 52. minutu s 23:22. U neizvesnom finišu ipak se bolje snašao protivnik koji je na kraju osvojio ceo plen, mada ne bi bilo nezasluženo i da je bodove odnela naša reprezentacija.

Dvorana: Sparbank arena u Lundu. Gledalaca: 1.730. Sudije: Lazar i Revere (Francuska). Sedmerci: Srbija 3(3), Poljska 4(4). Isključenja: Srbija 16, Poljska 10 minuta.

SRBIJA: Marjanac, Šešum 1, Vujin 11(3), Nikčević, Ćurković, Toskić 2, Stanić, Ilić 2, Bojinović 1, Marković 3, Prodanović 2, Stojković 2, Rnić, Vilovski, Vučković 2, Stanković. Selektor: Vuković.

POLJSKA: Žmal, Jaška, Kučinski, Tkačuk, Tomčak 1, Bilecki 4, Sodmijak, Jurecki 1, Jurašik 3, Vižomirski, Grabarčik, Tlučinski 10(4), Jurkevič 1, Lijevski 4, Rosinski 2, Zeremba 1. Selektor: Venta.

----------------------------------------------------------------------

Danska i Švedska prvi polufinalisti

Prva grupa (Jenčeping)

Prvo kolo: Španija – Norveška 32:27, Nemačka – Island 27:24, Francuska – Mađarska 37:24. Drugo kolo (danas): Island – Španija (16 č), Norveška – Francuska (20,30 č), Mađarska – Nemačka (18,15 č). Treće kolo (sutra): Nemačka – Norveška (16,15 č), Španija – Mađarska (18,30 č), Francuska – Island (20,15 č).

Druga grupa (Malme i Lund)

Prvo kolo: Hrvatska – Argentina 36:18, Srbija – Švedska 28:24, Danska – Poljska 28:27. Drugo kolo: Švedska – Hrvatska 29:25, Argentina – Danska 24:31, Srbija – Poljska 26:27. Treće kolo (sutra): Hrvatska – Poljska (18, 15 č), Srbija – Argentina (20,15 č), Danska – Švedska (20,15 č).