Izvor: Politika, 30.Dec.2010, 12:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Navala trudnica na bolnice u Španiji
MADRID - U Španiji veliki broj žena po svaku cenu želi da se porodi pre petka u ponoć kako bi od vlade mogle da dobiju 2.500 evra.
Španska vlada je uvela „bonus za bebe” u julu 2007. godine, u želji da podstakne niski natalitet. Bonus će biti ukinut u okviru mera štednje koje stupaju na snagu 1. januara.
Buduće majke, međutim, nisu spremne da se predaju bez borbe, piše danas londonski Gardijan.
Mnoge dolaze u bolnice tvrdeći da imaju trudove >> Pročitaj celu vest na sajtu Politika << i traže da se carskim rezom porode pre isteka godine.
Lekari, koji vrlo dobro znaju koji je datum i šta ih još čeka danas i sutra, žene posle pregleda vraćaju kući.
Beta
objavljeno: 30.12.2010.










