Izvor: Kurir, 17.Sep.2011, 09:49 (ažurirano 02.Apr.2020.)
NISMO BILI TIM
Dušan Ivković i njegovih 12 odabranih košarkaša nisu ispunili cilj koji su zacrtali - plasman na Olimpijske igre u Londonu ostao je sanak pusti. Treba li u našem prepoznatljivom maniru dobrano ispljuvati Dudu i njegove „mučenike“ kao pre nekoliko sezona Moku i njegove „moskitose“?
Da je vreme za svođenje računa, najbolje zna predsednik KSS Dragan Đilas, koji je Ivkoviću i košarkašima omogućio >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << vrhunske uslove za pripreme, ali i premije. Dobili su se sve, a vratili su ništa. Da, jedno veliko ništa, jer posle Pekinga srpskih košarkaša neće biti ni u Londonu. „Orlovi“ su igrali bledu, slobodno ću reći, prevaziđenu košarku. Šta je to jaka i čvrsta odbrana, šta su to laki poeni? Kontre su za četu Dude Ivkovića bile misaona imenica, nešto čega su se plašili... Imali su ih na celom turniru možda desetak. E, upravo u ova dva segmenta nekad su naši košarkaši bili najbolji na svetu.
Ivković je birao ove igrače. Nije sebi smeo da dozvoli da mu se povredi toliko košarkaša. Prosto je neverovatno da Duda dopusti toliku slobodu Milošu Teodosiću, jer mi koji pamtimo i košarku iz vremena stare Juge znamo da je Duda znao da disciplinuje jednog velikog Dražena Petrovića. Nije Duda smeo da dozvoli ni da Nenad Krstić u Litvaniji igra praktično bez zamene.
Olako se Duda odrekao NBA igrača poput Darka Miličića, Saše Pavlovića i Vladimira Radmanovića, Peđu Stojakovića da i ne pominjem. Nedostajao mu je kao lek bek-šuter, ali on je svesno zaboravio Igora Rakočevića. Ako velike zvezde kao što su braća Gasol, Kirilenko i Parker mogu da nose državni grb, onda to mogu i naši NBA asovi. Ili je makar Duda mogao javno da kaže da oni neće da igraju za Srbiju. Za godišnju platu od 240.000 evra makar je trebalo da bude iskren prema naciji.






