Izvor: B92, 23.Dec.2015, 13:53 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Muslimani hteli u Diznilend, izbačeni iz aviona
London -- Muslimanska porodica je izbačena iz aviona na londonskom aerodromu Getvik odakle je trebalo da poleti u SAD u posetu Diznilendu.
Muhamed Tarik Mahmud je sa bratom i devetoro dece u starosti od 8 do 19 godina sprečen da se ukrca na avion odlukom američkih bezbednosnih agenata.
Bez ikakvog obrazloženja, njima je rečeno da im je dozvola za ukrcavanje u avion koji je trebalo da poleti 15. decembra ukinuta, uprkos tome što su svu dokumentaciju >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << imali nekoliko nedelja ranije.
“To je zbog napada na Ameriku. Oni misle da su svi muslimani pretnja. Deca su očajna jer ne mogu da odu u posetu svojim rođacima u Kaliforniji, a radovala su se obilasku Diznilenda i studijima kompanije Juniverzal“, naveo je Mahmud.
Nesuđeni putnici su izbačeni iz carinske zone, potom i proterani sa aerodroma, a Muhamed Zabid Mahmud nije mogao da dobije povraćaj novca, ukupno 9.000 funti koliko je platio za put svoje porodice.
Britanski premijer Dejvid Kameron naveo je da će tražiti obrazloženje od Vašingtona za ovakvo postupanje prema državljanima Velike Britanije.







