Izvor: B92, 08.Sep.2011, 02:25 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Mertesaker: "Kao da krećem u školu"
Nemački fudbaler Per Mertesaker nervozan je pred polazak u London, gde će se u četvrtak priključiti novim saigračima iz Arsenala.
Poslednjeg dana prelaznog roka 26-godišnji štoper prešao je iz Verdera u tabor 'tobdžija'.
"Uzbudljivo je. Ovo je novo faza u mom životu i zaista joj se radujem, ali istovremeno sam nervozan. Osećaj je isti kao pred prvi dan u školi. Pred sobom imam novi izazov, novu zemlju, novi način igre i novi jezik, ali mislim da sam spreman", >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << izjavio je Mertesaker.
Mertesaker se nije ranije priključio ekipi jer je igrao za reprezentaciju Nemačke u remiju sa Poljskom 2:2 u utorak.
"Sjajno je što sam opet deo nacionalnog tima. Biće to otvorena trka za mesto u timu – imamo mnogo opcija na mestu halfa za Evropsko prvenstvo, bar četvoricu ili petoricu vrhunskih igrača”, rekao je 198cm visoki štoper.
Mertesaker je ponikao u Hanoveru, iz kojeg je 2006. godine prešao u Verder iz Bremena. Za reprezentaciju Nemačke odigrao je 76 utakmica i dao jedan gol.








