Izvor: Nezavisne Novine, 06.Dec.2017, 16:23   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Mej planira da razgovara sa Trampom zbog Jerusalima

LONDON - Premijerka Velike Britanije Tereza Mej izjavila je danas da namjerava da razgovara sa američkim predsjednikom Donaldom Trampom o statusu Jerusalima, koji bi trebalo da bude određen u okvoru dogovora između Izraela i Palestinaca.

"Namjeravam da o tome razgovaram sa Donaldom Trampom. Status Jerusalima trebalo bi da bude određen u pregovorima između Izraelaca i Palestinaca", rekla je Mej, prenosi Rojters. >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine <<

Prema njenim riječima, taj drevni grad bi na kraju trebalo da bude podijeljen između Izraela i buduće palestinske države, i trebalo bi da postoji suverena i održiva palestinska država kao dio dvodržavnog jrešenja.

Nastavak na Nezavisne Novine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Nezavisne Novine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Nezavisne Novine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.