London: ateisti dobijaju svoj hram?

Izvor: B92, 27.Jan.2012, 16:40   (ažurirano 02.Apr.2020.)

London: ateisti dobijaju svoj hram?

Ateisti, koji stalno kritikuju vernike i njihove religije, usred Londona dobiće upravo ono protiv čega i istupaju - svoj hram.

Arhitekta i autor ideje, Alan de Boton, namerava da u suaradnji sa kompanijom "Tom Greenall Architects", u središtu Londona podigne toranj visok 46 spratova. Baš ta visina je zapravo simbolična i predstavlja starost naše planete >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << od 4,6 milijardi godina, prenosi Wired.

Na dnu tornja nalaziće se zlatna ivica debljine jednog milimetra, koja odražava postojanje ljudske vrste tokom 4,6 milijardi godina Zemlje.

"Čak i najuvereniji ateisti obično lepo pričaju o religijskim građevinama. Zašto jednostavno ne učiti od religija i napraviti jednako lepe i interesantne stvari upravo sada. Religija nije jedina stvar u čiju čast možemo sagraditi hram, tu su i ljubav, prijateljstvo i mir?", smatra Boton.

"Zašto bi samo vernici imali najlepše građevine u Velikoj Britaniji. Prelepa građevina je nezamenjiva u odašiljanju poruke svetu. Knjige same po sebi nisu dovoljne", rekao je Boton.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.