London: Postavljeni wi-fi kiosci

Izvor: SEEbiz.eu, 29.Jun.2017, 10:24   (ažurirano 02.Apr.2020.)

London: Postavljeni wi-fi kiosci

LONDON - Čini se kako će vrijeme polako pregaziti i poznate londonske govornice. Naime, vlasnik većine njih, britanska telekomunikacijska korporacija British Telecom (BT) odlučila se okrenuti budućnosti i modernim tehnologijama. 

Sklopljeno je partnerstvo s tvrtkom Intersection (podružnicom Alphabetovog Sidewalk Labsa) začetnicom projekta LinkNYC ili Links koji se provodi u New Yorku. Riječ je o projektu kioska >> Pročitaj celu vest na sajtu SEEbiz.eu << ili terminala na ulicama New Yorka pomoću kojih tamošnji građani mogu koristiti besplatnu Wi-Fi vezu.

Nešto slično sada je, zahvaljujući partnerstvu, implementirano i na ulicama Londona, točnije duž ulice Camden High implementirani su kiosci pod imenom InLinks koji korisnicima nude spajanje njihovih uređaja na besplatnu Wi-Fi vezu, obavljanje besplatnih telefonskih poziva, a na samom kiosku punjenje uređaja putem USB sučelja, pregledavanje digitalnih zemljovida i uputa za dolazak na određenu destinaciju.

Tu su razne druge informacije kao što je vremenska prognoza, vijesti iz zajednice te informacije vezane za londonsku podzemnu željeznicu. Wi-Fi kiosci u Londonu u potpunosti se financiraju putem reklamnog sadržaja koji se neprestance prikazuju na njihovim zaslonima.

U budućnosti se prije navedenim mogućnostima planira dodati i senzore za praćenje temperature, kvalitetne zraka i buke, kao i širenje projekta za cijeli London te druge britanske gradove do kraja ove godine.

Nastavak na SEEbiz.eu...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta SEEbiz.eu. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta SEEbiz.eu. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.