Izvor: Kurir, 22.Feb.2012, 08:12 (ažurirano 02.Apr.2020.)
LOPOVA SPRŽILA STRUJA DOK JE URINIRAO
LONDON - Malerozan neki pljačkaš. Britanac Majkl Harper (36) unakažen je u strujnom udaru koji je sam izazvao urinirajući na transformator u električnoj podstanici koju je pokušao da opljačka! On će, uz trajne posledice nastale zbog teških opekotina, zbog pokušaja pljačke u zatvoru provesti godinu dana.
LONDON - Malerozan neki pljačkaš. >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir <<
Britanac Majkl Harper (36) unakažen je u strujnom udaru koji je sam izazvao urinirajući na transformator u električnoj podstanici koju je pokušao da opljačka! On će, uz trajne posledice nastale zbog teških opekotina, zbog pokušaja pljačke u zatvoru provesti godinu dana.
Sve se dogodilo prošlog marta u podstanici ispod nadvožnjaka u gradu Lesteru u centralnoj Engleskoj. Harper, inače otac dvoje maloletne dece, pokušao je da ukrade bakar i ostale metale, koje je nameravao da kasnije preproda kako bi kupio heroin. Nađen je, međutim, kako bespomoćno u opekotinama leži na podu podstanice. Njegov saučesnik Ričard Bojs (50) osuđen je na četiri godine zatvora. Incident je ostavio oko 2.000 domaćinstava bez struje i izazvao štetu veću od 31.000 evra.





















