Izvor: Scandal.rs, 27.Avg.2015, 17:23 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Klavir grupe ABBA na aukciji
Klavir na kojem je švedska grupa ABBA svirala neke od svojih najvećih hitova biće ponuđen na aukciji 29. septembra u Londonu.
Klavir je u vlasništvu studija u Stokholmu, u kojem je ABBA često snimala.
Dizajnirao ga je Džordž Bolin za američkog džez-pijanistu i kompozitora Bila Evansa, koji je preminuo 1980. godine.
Magazin Njujork tajms je objavio tekst u kome ovaj instrument >> Pročitaj celu vest na sajtu Scandal.rs << opisuje kao da „daje pijanisti osećaj sviranja direktno na žicama, poput gitariste“.
Na njemu je muzička grupa svirala hitove kao što su “Waterloo”, “Dancing Queen” i “Money, Money, Money”.
Aukcijska kuća očekuje da će instrument biti prodat za 600.000 do 800.000 funti (820.000 – 1,1 milion evra).
Stručnjak aukcijske kuće „Sotbi“ Filip Erington, međutim, kaže da je teško proceniti koliku će cenu dostići klavir, jer je malo predmeta švedske grupe bilo na prodaji.
Pogledaj vesti o: London



