Kineska kompanija tuži američkog predsednika

Izvor: Vostok.rs, 01.Okt.2012, 22:23   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Kineska kompanija tuži američkog predsednika

01.10.2012. -

Kineska kompanija Ralls je saopštila, da je podnela tužbu protiv administracije američkog predsednika, objavio je danas londonski list "Fajnenšal Tajms".

Prošlog petka je Barak Obama, specijalnim dekretom, zabranio kineskoj kompaniji da gradi vetroelektranu u Oregonu. Razlog je taj što se u blizini nalazi poligon Vojnog vazduhoplovstva SAD, gde su raspoređene najnovije bespilotne letelice.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Vostok.rs << />
Istovremeno, Obama je zstražio od nadležnih organa da intervjuišu zaposlene Ralls-a i provere sva unutrašnja dokumenta kompanije, uključujući kompjuterske fajlove.

U tužbi Kineza se podvlači, da predsednik ne može biti iznad zakona, čak i ako se radi o pitanjima koja se tiču nacionalne bezbednosti. Nikada ranije protiv predsednika Sjedinjenih Američkih Država nije bila podnošena slična tužba.

Izvor: Golos Rossii, foto: EPA    
Pogledaj vesti o: Barak Obama

Nastavak na Vostok.rs...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vostok.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vostok.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.