Izvor: B92, 14.Avg.2011, 20:50 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Kešelj: "Rano je za prognoze"
Košarkaši Srbije otputovali su iz Istanbula za London, gde ih u britanskoj prestonici od 16. do 21. avgusta očekuje novi turnir u sklopu priprema za Evrobasket.
www.kss.rs
Protivnici izabranicima Dušana Ivkovića na "London Invitational Tournament 2011" biće selekcije Hrvatske, Kine, Velike Britanije, Australije i Francuske.
U dosadašnjih >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << šest pripremnih utakmica Srbija je ostvarila pet trijumfa i jedan poraz, prikazavši sasvim dobre igre i zavidan nivo forme, iako je do početka EP u Litvaniji ostalo više od 15 dana.
"Posle zaista teških priprema u Rotenburgu i Vršcu svi smo bili pomalo iznenađeni sasvim korektnim igrama i osvajanjem turnira u Ljubljani. Dobro smo igrali i u Izmiru, iako smo izgubili od selekcije Nemačke. Bili smo na tom susretu dosta umorni od napornog puta iz Slovenije, loše smo počeli, a dosta su nam nedostajali kapiten Krstić i Teodosić. Utisak smo popravili u drugom poluvremenu utakmice protiv Ukrajine, dok je duel sa Turskom odigran na zaista visokom nivou. Bili smo raspoloženi, nadahnuti, veoma lako savladali svetske vicešampione. Naravno da se ne zavaravamo tim trijumfom, jer su Turci bili hendikepirani neigranjem tri veoma važna igrača. Ipak, pobeda nam dosta znači na podizanju samopuzdanja u nastavku priprema za Evropsko prvenstvo u Litvaniji", istakao je reprezentativac Srbije Marko Kešelj.
Sledeća stanica našeg nacionalnog tima na putu za šampionat u Litvaniji je London i veoma jak turnir na kome će za šest dana imati pet kvalitetnih utakmica.
"Turnir u Londonu će sigurno biti najbolja provera svega urađenog u dosadašnjem delu pripremnog perioda. Sastav učesnika je veoma kvalitetan. Pored evrospkih selekcija, odmerićemo snage sa odličnim reprezentacijama Australije i Kine. Idealna prilika da se još bolje uigramo, ispravimo sve nedostatke koje smo pokazali u prethodnim mečevima i još više podignemo nivo forme".
Kešelj ističe da je trenutno najvažnije da je zdravstveni bilten selekcije Srbije sve bolji, da se Nemanja Bjelica definitivno oporavio od povrede, a da napredak Novice Veličkovićaide u dobrom pravcu.
"Nama je cilj visok plasman na Evropskom prvenstvu u Litvaniji. Da bi uspeli da ostvarimo zacrtane planove potrebno je da budemo maksimalno spremni i zdravi, da nas konačno zaobiđu povrede. Rano je za bilo kakave prognoze, jer je konkurencija žestoka. Mnogo reprezentacija ima iste želje i ambicije kao i Srbija. Grupa nam je veoma jaka, a ona sa kojom ukrštamo u drugoj fazi šampionata još jača. Ipak sam optimista, jer znam koliko naporno radimo i želimo da obradujemo navijače. Do prvog duela na šampionatu sa Italijom bićemo potpuno spremni da pokažemo naš karakter i želju za velikom borbom i pobedama", zaključio je Kešelj.
Raspored turnira u Londonu:
16. avgust: Srbija - Hrvatska (19:00)
17. avgust: Kina - Srbija (16:30)
18. avgust: Srbija - Velika Britanija (21:30)
20. avgust: Srbija - Australija (21:30)
21. avgust: Francuska - Srbija (21:30)
Srpski košarkaši spremni za turnir u Londonu
Izvor: Vesti-online.com, 14.Avg.2011
Najbolji košarkaši Srbije otputovali su iz Istanbula za London, gde ih u britanskoj prestonici od 16. do 21. avgusta očekuje novi kontrolni turnir u sklopu priprema za Evropsko prvenstvo u Litaviniji...Protivnici izabranicima selektora Dušana Ivkovića biće selekcije Hrvatske, Kine, Velike Britanije,...









