Kažnjen broker Kredi Svisa

Izvor: B92, 20.Mar.2014, 22:59   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Kažnjen broker Kredi Svisa

London -- Britanske vlasti su kaznile bivšeg brokera švajcarske banke Kredi Svis zbog pokušaja nameštanja cene britanskih obveznica da bi zaradio na štetu Banke Engleske.

Broker Mark Stivenson kažnjen je sa 622.700 funti (794.000 evra) zbog manipulacije državnim obveznicama 10. oktobra 2011. i zabranjen mu je rad u bankarskoj industriji, saopštila je britanska Uprava za kontrolu i nadzor finansijskog sektora (FCA), a prenela agencija Frans pres.

"Stivenson >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << je pokušao da proda obveznice kojima je upravljao, vredne 1,2 milijarde funti Banci Engleske po veštački visokoj ceni tog dana. Neuobičajeno trgovanje prijavljeno je u roku od 40 minuta i banka je odlučila da ne kupi taj deo obveznica u okviru kvantitativnog labavljenja", navode britanski regulatori.

FCA tvrdi da se radi o ozbiljnom primeru tržišne zloupotrebe s ciljem profitiranja na štetu Banke Engleske i, u krajnjoj liniji, na štetu poreskih obveznika u vreme ekonomskih slaobosti i niskog poverenja u finansijski sistem u Britaniji, poljuljan brojnim skandalima.

FCA je nakon istrage zaključila da se radi o potezu jednog brokera u okviru jednog određenog dana, dodajući da nema dokaza da je on sarađivao sa trgovcima u drugim bankama.

Nastavak na B92...



Povezane vesti

Britanske vlasti kaznile brokera Kredi Svisa

Izvor: Blic, 21.Mar.2014, 01:37

Britanske vlasti su juče kaznile bivšeg brokera švajcarske banke Kredi Svis zbog pokušaja nameštanja cene britanskih državnih obveznica kako bi zaradio na štetu Banke Engleske. Banka Engleske..Broker Mark Stivenson kažnjen je sa 622.700 funti (794.000 evra) zbog manipulacije državnim obveznicama...

Nastavak na Blic...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.