Johnson&Johnson preuzima Vogue

Izvor: SEEbiz.eu, 08.Jun.2016, 08:24   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Johnson&Johnson preuzima Vogue

LONDON - Kompanija Johnson & Johnson objavila je da preuzima rivala Vogue International, proizvođača linije za njegu kose, za cijenu od oko 3,3 milijarde dolara.

U akviziciju će biti uključeni OGX šamponi, balzami i sredstva za stiyling kose, kao i FX linija proizvoda za stiyling, brandovi Proganix i Maui Moisture, priopćeno je iz kompanije sa sjedištem u New Jerseyu, SAD.

Očekuje se da će transakcija biti završena krajem 2016. godine, kao i da akvizicija >> Pročitaj celu vest na sajtu SEEbiz.eu << neće utjecati na prodaju ni zaradu u ovoj godini.

Ugovor sa Vogueom je Johnson & Johnsonu najveća akvizicija od kupnje 18 milijardi dolara vrijedne kompanije Synthes Inc, proizvođača alata i implantata za liječenje oštećenih kosti 2012. godine.

Osnivač Vogua Todd Christopher, koji posjeduje i 51 posto u preduzeću sa sjedištem u Floridi Clearwater, postat će s ovom akvizicijom milijarder, sa neto vrijednošću imovine od 1,9 milijardi dolara, prema Bloombergovom indeksu milijardera.

Osnovana 1987. godine, tvrtka Vogue International prodaje svoje proizvode u SAD-u i još 38 drugih zemalja.
Pogledaj vesti o: London

Nastavak na SEEbiz.eu...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta SEEbiz.eu. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta SEEbiz.eu. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.