Izložba dela Anrija Matisa u Londonu

Izvor: Beta, 17.Apr.2014, 12:26   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Izložba dela Anrija Matisa u Londonu

LONDON, 17. aprila 2014. (Beta-AFP) - U londonskoj galeriji Tejt Modern otvara se izložba kolaža francuskog slikara Anrija Matisa koji je poslednjih godina svog života uveo tu, tada novu tehniku.

"Sve ukazuje na slobodu. To će biti najlepša izložba koju je London ikada video", izjavio je direktor galerije Nikolas Serota.

Organizator izložbe Nikolas Kulinan je pet godina prikupljao Matisove kolaže, medju >> Pročitaj celu vest na sajtu Beta << kojima su poznati "Božićna noć", "Vrhunac posete" i vitraž u crkvi u francuskog gradu Vans.

Matis (1869-1954) se za kolaže zainteresovao u poslednjih 15 godina života, kada je bio u invaldskim kolicima što mu je otežavalo da slika.

Na izložbi će biti prikazan filmski snimak tog umetnika kako u ateljeu priprema obojeni papir za kolaž.

Izložba 120 kolaža, trajaće do 7. septembra, a potom se seli u Njujork.

Nastavak na Beta...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Beta. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Beta. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.