Izvor: B92, 23.Sep.2008, 17:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Ivković: "Dug put pred nama"
Selektor košarkaša Srbije Dušan Ivković izjavio je da je pred našom selekcijom ozbiljan rad na putu do Londona 2012.
Srbija se plasirala na Evropsko prvenstvo 2009. u Poljskoj sigurnim igrama u kvalifikacijama, ali je put pred našim košarkašima dugačak, kaže Ivković. Selekztor Srbije je odmah po dolasku na čelo nacionalnog tima stavio kao cilj useh na Olimpijskim igrama u Londonu 2012. godine.
Ivković je naglasio da je plasman >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << na smotru najboljih košrakaških timova u Evropi bio očekivan i ponovio da "nama nikada i nije bilo mesto u kvalifikacijama".
"Treba, ipak, reći da je u ovim takmičarskim utakmicama postavljena baza za dalji rad koji nas očekuje već od sledećeg leta i priprema za Evropsko prvenstvo", ocenio je Ivković i dodao da ga posebno raduje odnos igrača prema reprezentativnom dresu.
On je istakao da je tokom priprema i kvalifikacionih utakmica nastojao da stvori prepoznatljivu igru koja bi krasila srpsku reprzentaciju u dužem periodu.
"Želeli smo da igramo čvrsto u odbrani i da primamo mali broj koševa na utakmicama, a da smo u tome uspeli pokazuje podatak da smo primili manje poena od svih ekipa u kvalifikacijama", rekao je Ivković na konferenciji za novinare u Košarkaškom savezu Srbije.
"Drago mi je da smo bili dominantni u reketu, iako smo imali velikih problema na centarskiim pozicijama", napomenuo je Ivković i podsetio da je Darko Miličić zbog povrede bio van tima, kao i da su Nenad Krstić i Kosta Perović propustili veliki deo sezone u svojim klubovima.
Selektor Srbije je najavio da će pripreme za šampionat Evrope u Poljskoj početi odmah i dodao da je ubedjen da ovaj sastav državnog tima "može ravnopravno da se nosi sa svakom evrospskom selekcijom".
"U nekim stvarima oko organizacije je bilo i katastrofalno loših stvari, ali to ne bih iznosio u javnost. Smatram da o tim stavrima treba pričati unutar saveza", ocenio je Ivković.
Prema njegovim rečima, reprezentacija je uspehom u kvalifikacijama dala veliki doprinos stabilizaciji nacionalnog saveza.
"Činjenica je da su se ljudi iz saveza nakon više loših rezultata sa prethodnih velikih takmičenja suočavali sa veliki pritiskom i da će sada mirnije obavljati svoj deo posla", zakljucio je Ivković.
Pogledaj vesti o: Olimpijske igre









