Izvor: Kurir, 31.Dec.2011, 06:27 (ažurirano 02.Apr.2020.)
IVANA ŠPANOVIĆ: NEKA SVIMA BUDE BOLJE
Ivana Španović će 2012. dočekati kao član srpskog olimpijskog tima. Šampionka u skoku udalj otkrila je planove za godinu pred nama: - Želim da ponovim prošlogodišnji rezultat iz Barselone, finale ili medalju na ...
Nek se želje ostvare.
Ivana Španović će 2012. dočekati kao član srpskog olimpijskog tima. Šampionka u skoku udalj otkrila je planove za godinu pred nama:
- Želim da ponovim prošlogodišnji rezultat iz Barselone, finale ili medalju >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << na Evropskom prvenstvu i visok plasman u Londonu s premašenih sedam metara.
► Koja vam je novogodišnja želja?
- S obzirom na to da je povreda iza mene, mislim da sam se i fizički i psihički dovoljno odmorila i da ima vremena da se treninzi slegnu do Londona. Želim da konačno skočim onoliko koliko mogu, a to je oko sedam metara. Svako ko prati atletiku zna da te daljine dovode do borbe za medalju. Ne mora da bude medalja, ali među prvih šest veličanstvenih sigurno.
►Prognozirajte sa koliko će se medalja Srbija vratiti sa Olimpijskih igara.
- Računam da ćemo uzeti bar duplo više medalja nego u Pekingu.
► Šta biste poručili kolegama sportistima?
- Što više zdravlja, što bolju motivaciju, da se okrenu sebi i gledaju svoje potrebe i uživaju u ličnim interesima.
► Šta biste poželeli srpskom narodu?
- Dragi moji, mi svaku Novu dočekamo u želji da bude bolja. Pošto je to tradicija, neka to bude i moja želja. A ja se nadam da će nam 2012. svima zaista biti bolja.
(G. F.)
Pogledaj vesti o: Evropsko prvenstvo







