Izvor: B92, 28.Jul.2011, 17:40 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Higl: "Ostvarila cilj, A normu"
Srpska plivčica Nađa Higl izjavila je da je plasmanom u finale SP u Ssangaju ostvarila i važan cilj - A normu za učešće na Olimpijskim igrama u Londonu 2012.
"Posle jutrošnjih kvalifikacija dogovor je bio da krenem jače i odlučnije prvih sto metara, što sam i učinila, i rezultat je došao. Nisam sigurna da li mogu još pola sekunde brže, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << ali to je finale, i nikad se ne zna", rekla je aktuelna šampiona sveta na 200 metara prsno.
Higl je istakla da je ostvarila zacrtan cilj za ovu godinu.
"Otplivala sam A olimpijsku normu, tako da posle Svetskog prvenstva imam čitavih godinu dana da se na miru pripremam i spremno dočekam London", rekla je Higlova.
Finale je na programu u petak od 18 časova. Takođe, u petak u kvalifikacijama trke na 100 leptir nastupaju Milorad Čavić i Ivan Lenđer, koji puni 21 godinu.
Pogledaj vesti o: Olimpijske igre
Nađa Higl: Sve je moguće u finalu
Izvor: Sportski Žurnal, 28.Jul.2011
Reprezentatvka Srbije Nađa Higl izjavila je da je plasmanom u finale prvenstva sveta u Šangaju ostvarila i važan cilj – olimpijsku normu za učešće na Igrama u Londonu 2012.. – Posle jutrošnjih kvalifikacija dogovor je bio da krenem jače i odlučnije prvih sto metara, što sam i učinila,...








