Izvor: Blic, 24.Jul.2012, 10:40 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Higl: Najvažnije je da svi budemo tim
Najbolja srpska plivačica Nađa Higl izjavila je uoči polaska u London, da će na Olimpijskim igrama sigurno pružiti maksimum i da se nada odličnom rezultatu.
"Naše je da damo maksimum, da se posvetimo trkama, budemo jedni uz druge i da damo koliko možemo. Nadam se najboljem rezultatu i da ćemo svi biti zadovoljni", rekla je Higlova.
Srbiju će u ženskom delu takmkičenja, >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << osim Higlove, predstavljati i Minja Najdanovski, dok će u muškom delu nastupiti čak šetorica plivača (Čavić, Lenđer, Silađi, Marković, Siljevski, Stjepanović).
Savezni trener Dejan Pejinović istakao je da je u plivanju možda i najteže osvojiti medalju.
"Prvi put u istoriji takmičenje u plivanju je redukovano u odnosu na sve prethodne OI. Ljudi koji su tamo ili imaju A normu ili sjajan rejting. Tim ove godine čini osmoro ljudi, a prvi put u istoriji štafeta 4 puta 100 slobodno. Oštra je konkurencija, svaki plasman u popodnevna plivanja su vrhunski domet, finale više od toga, a medalja, to uopšte ne treba komentarisati. Uz atletiku tu je najteže doći do medalje“, poručio je Pejinović.
Olimpijske igre u Londonu održaće se od 27. jula do 12. avgusta.
Pogledaj vesti o: London, Olimpijske igre
Higl: Najvažnije je da svi budemo tim
Izvor: Sportski Žurnal, 24.Jul.2012
Najbolja srpska plivačica Nađa Higl izjavila je, neposredno uoči polaska u London, da će na Olimpijskim igrama sigurno pružiti maksimum da se nada odličnom rezultatu.. – Naše je da damo maksimum, da se posvetimo trkama, budemo jedni uz druge i da damo koliko možemo. Nadam se najboljem rezultatu...











