Izvor: B92, 12.Maj.2012, 02:35 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Feher, Erdelji i Pete u borbi za OI
Još troje predstavnika Srbije bori se u Dohi, u Kataru, za plasman na stonoteniski turnir na Igrama u Londonu 2012.
Zoltan Pete u konkurenciji muškaraca stigao je do šesnaestine finala, Ana Marija Erdelji i Gabrijela Feher su u šesnaest najboljih.
U obe konkurencije plasman na OI u Londonu obezbediće finalisti. Pete bi, ako se kvalifikuje, igrao samo u ekipnoj konkurenciji, obe devojke nastupile bi u singlu.
>> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << />
Pete je pobedio Iranca Alamiana (4:2), Poljaka Goraka (4:3) i Norvežanina Erlandsena (4:1), a u šesnaestini finala protivnik mu je Ukrajinac Diduk.
Gabrijela Feher je bila bolja od Indijke Kumaresan (4:3), Britanke Parker (4:0) i Mohamed iz Katara (4:0), a Ana Marija Erdelji savladala je Kazahstanku Šagarovu (4:1), Italijanku Stefanovu (4:2) i Argentinku Kodinu (4:0).
Kod žena odigrano je i prvo kolo 'nokaut runde', Feher je bila slobodna, a Erdelji je pobedila Parker iz Velike Britanije (4:2).
U osmini finala Ana-Marija Erdelji igraće sa Čehinjom Hadacovom, Gabrijela Feher sa Janom Noskovom iz Rusije.
U Dohi je igrala i Monika Molnar ali je porazima od Šveđanke Ekhelm (4:3) i Lin iz Kineskog Tajpeha (4:1) završila takmičenje već u grupi.
Srbija ima dve 'olimpijske vize' u stonom tenisu, obezbedili su ih na evropskim kvalifikacijama Aleksandar Karakašević i Marko Jevtović.
Feher, Erdelji i Pete bez OI
Izvor: B92, 12.Maj.2012
Troje predstavnika Srbije nije uspelo da u Dohi, u Kataru, izbori plasman na stonoteniski turnir na Igrama u Londonu 2012...Zoltan Pete je u konkurenciji muškaraca završio takmičenje u šesnaestini finala, dok su Ana Marija Erdelji i Gabrijela Feher eliminisane u osmini finala...U obe konkurencije...
















