Izvor: Sportske.net, 10.Feb.2020, 21:42 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Emeri progovorio, šta mu je falilo u Londonu?
Španac nije imao produženu ruku na terenu.
Turbulencija je prava reč ako bi morali da opišemo Arsenalovu dosadašnju sezonu.
Arteta je treći trener "tobdžija" od početka sezone. Emeri je počeo, Ljungberg preuzeo a Španac nastavio sa toplo-hladnim partijama Arsenala.
Emeri je nasledio Arsena Vengera, Španac je vodio "tobdžije" sezonu i po pre nego što je napustio London, sada se "otvorio" >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportske.net << i rekao šta je bio problem.
"Arsenal je klub koji je bio dve godine u 'slobodnom padu' kada sam ga je preuzeo. Uspeli smo da zaustavimo taj pad, čak i da ojačamo klub sa nastupom u finalu Lige Evrope i petim mestom u šampionatu. Imali smo kvalifikacije za Ligu šampiona u našim rukama, ali je u finali sve pošlo naopako. Bila je dobra sezone, imali smo ideju kako dalje, ali smo onda ostali bez četiri kapitena : Koščelni, Čeh, Remzi i Monreal"
"Nedostajali su nam njihovi karakteri kako bi ostali na stazi. Neke zvezde nisu imale pravi odnos i tražile su više nego što su davale. Gledajući sve to, trebalo bi mi mnogo više vremena za uspešnu tranziciju nego što sam želeo", izjavio je Emeri za engleske medije.
Arsenal se ni sada ne nalazi u boljoj formi. Artetini momci su vezali četiri nerešena meča, posle pauze dočekuju Njukasl. Videćemo da li ih drugi Španac može vratiti u pravih top šest Engleske, za početak.
Unaj Emeri: Propustio sam priliku da budem najbolji trener na svetu! Sudije me izbacile protiv Barse i Reala, ali sam zaustavio pad Arsenala
Izvor: MozzartSport.com, 11.Feb.2020, 13:00
Fantastičan trener za klub na granici između osrednjeg i vrhunskog. A kad je trebalo da se potvrdi na najvišem nivou – ćorak. Tri pehara Lige Evrope uneo je Unaj Emeri u muzej Sevilje, izgradio reputaciju čoveka nepobedivog četvrtkom veče, međutim, selidba u Pariz, kasnije London, pokazala...











