Ejup Ganić zadržan u Londonu

Izvor: S media, 26.Feb.2010, 20:39   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ejup Ganić zadržan u Londonu

Ejup Gainić, bivši član Predsedništva BIH, za kojim je Ministarstvo unutrašnjih poslova Srbije izdalo poternicu, zadražan je danas na londonskom aerodromu, izjavio je tužilac za ratne zločine Vladimir Vukčević.

"Ovo je predmet koji dugo radimo, vezan je dogadjaje iz 1992. godine. Tu je počeo rat... Ejup Ganić i još nekoliko lica su pod istragom. Iz ovoga se vidi ozbiljnost našeg pristupa i nijedna žrtva >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << neće ostati bez zadovoljene pravde", rekao je Vukčević za televizuju B92.

Portparol Tužilaštva BiH Boris Grubešić rekao je agenciji Beta u Sarajevu da nema informacije o zadržavanju Ganića i da sada "prvi put čuje za to".

MUP Srbije raspisao je početkom 2009. godine, po nalogu istražnog sudije, poternice za 19 osoba iz BiH, medju kojima su ratni članovi Predsedništva BiH Ejup Ganić i Stjepan Kljuić, zbog napada na kolonu JNA u Dobrovoljačkoj ulici u Sarajevu, maja 1992. godine.

Pripadnici Armije BiH i Specijalne jedinice MUP-a BiH napali su 3. maja u Dobrovoljačkoj ulici kolonu Jugoslovenske narodne armije (JNA) koja se povlačila iz Sarajeva prema kasarni u Lukavici. U napadu je ubijeno i ranjeno više oficira i vojnika JNA.

Dan ranije, pripadnici takozvanih Zelenih beretki napali su i Dom JNA u Sarajevu, gde se u trenutku napada nalazilo deset pripadnika federalne vojske.

Nastavak na S media...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.