Džek Trbosek je bio pesnik slomljenog srca?! (video)

Izvor: Scandal.rs, 11.Nov.2015, 10:22   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Džek Trbosek je bio pesnik slomljenog srca?! (video)

Engleski nastavnik veruje da je otkrio identitet najčuvenijeg ubice na svetu Džeka Trboseka!

Misterija koja traje od 1888. godine, kada je u Vajtčapelu u Londonu nepoznati ubica usmrtio pet prostitutki, do sada je ostala nerešena, iako je bilo brojnih teorija o identitetu čuvenih ubice.

Među tim teorijama bila je i jedna po kojoj identitet nije otkriven jer se radilo o članu britanske kraljevske porodice, >> Pročitaj celu vest na sajtu Scandal.rs << ali najnovija koju je postavio nastavnik Ričard Paterson, kao retko koja je privukla pažnju javnosti.

Paterson, naime, tvrdi da se iza nadimka Džek Trbosek krije niko drugi do pesnika Frensisa Tompsona, koji je preminuo 1907. u 47. godini.

Paterson veruje da je Tompson ima lekarskog iskustva i da je mogao hirurški precizno da kasapi prostitutke, kao što je radio Trbosek.

Kako tvrdi ovaj nastanik, postoje dokazi po kojima je Tompson odgovoran za najmanje jednu smrt prostitutke koja je ubijena baš onako kako je to radio Džek Trbosek.

Paterson je do uverenja da je baš Tompson čuveni ubica došao tako što je kao student čitao njegove pesme, a kasnije otkrio i da je učio za doktora.

Tompson je u London doselio 1885. godine, nadajući se da će se tako brže proslaviti kao pesnik. Već je bio opijumski zavisnik, kao i “korisnik usluga” prostitutki iz Vajtčepela. U jednu od njih se navodno i zaljubio.

Paterson smatra da je mentalno labilni Tompson psihički pukao kada ga je ona ostavila, što je bio i okidač da postane ubica kojeg svet pamti kao Džeka Trboseka.

Nastavak na Scandal.rs...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Scandal.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Scandal.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.