Izvor: N1 televizija, 20.Mar.2018, 18:02 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Dmitrović, Mitrović i Tadić: Poštujemo odluku selektora
Reprezentacija Srbije priprema se za provere protiv Maroka, 23. marta u Torinu, i Nigerije, četiri dana kasnije u Londonu, a igrači ne kriju da je atmosfera u ekipi dobr, a koncentracija maksimalna.
I odluku selektora o promeni kapitena prihvatili su, kako ističe Aleksandar Mitrović, normalno.
"To je izbor selektora i moramo da se složimo sa tim, da poštujemo odluku. Bane, Koki i Matić su najveća >> Pročitaj celu vest na sajtu N1 televizija << imena u našem timu. Ne verujem da će biti ikakvih promena. Danas smo imali drugi trening i svi smo koncentrisani samo na pripremu utakmica protiv Maroka i Nigerije, koje će nam pomoći da se uigramo i taktički napredujemo. Uvek ima mesta za napredak", rekao je Mitrović koji
blista u timu Fulama, gde je došao na pozajmicu iz Njukasla.
"Nisam se plašio za status u reprezentaciji, mada je sada situacija mnogo bolja, pošto sam počeo redovno da igram u klubu. Svaki poziv u reprezentaciju gledam kao priliku za novo dokazivanje".
Dušan Tadić takođe ne očekuje da se bilo kakve odluke odraze na atmosferu i ono što igrači pružaju na terenu.
"Atmosfera u ekipi je super, kao i uvek. Neće to uticati na nas i neće biti nekih posebnih promena", naglasio je ofanzivni vezista Sautemptona i dodao:
"Radimo na tome da se dobro uigramo, da se zna ko šta radi. Verujem da ćemo i ubuduće imati dobar učinak. Najbitnije je da ekipa pobeđuje".
Aleksandar Mitrović je dodao da mu je drago što u reprezentaciji ima sve više igrača "zlatne" U-20 generacije sa SP u Novom Zelandu. Tu su Rajković, Veljković, Grujić, Gaćinović, Živković i Maksimović, a bio bi i Milinković-Savić da se nije povredio.
"Mnogo igrača te generacije priključeno je 'A' timu. Neki su već svetske zvezde, poput Sergeja i sigurno je da mogu mnogo da pomognu. To su dobri i vredni igrači i drago mi je što su tu. Oni su budućnost reprezentacije, svi imaju velika očekivanja od njih", kaže Aleksandar Mitrović.
Upitan šta očekuje od novog sistema igre, koji priprema selektor Krstajić, popularni Mitar je odgovorio da sa Tadićem iza sebe uvek može da računa na upotrebljive lopte.
"Ekipa je na prvom mestu, prioritet su pobede, a ja bih voleo da nastavim da dajem značajan doprinos. Sa Ducom je uvek lako igrati. On ima magiju u svojim nogama i na meni je samo da se dobro krećem".
Marko Dmitrović ove sezone je dobio mnogo komplimenata za partije u španskom Eibaru. Blista u Primeri.
"Svaki od igrača ima nadu da će se naći među putnicima na Svetsko prvenstvo. Na nama je da vredno radimo, a selektor će izabrati 23 imena".





