Divjak oslobođen, vraća se u Sarajevo

Izvor: Studio B, 29.Jul.2011, 14:36   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Divjak oslobođen, vraća se u Sarajevo

Austrijsko pravosuđe u Korneuburgu odbacilo je danas zahtev za izručenje penzionisanog generala Armije BiH Jovana Divjaka Srbiji, potvrdio je Edin Bećarević, sekretar Divjakovog udruženja "Obrazovanje gradi BIH" čije je sedište u Sarajevu.

"Očekujemo da Divjak ka Sarajevu krene za sat ili dva", rekao je Bećarević.

Jovanu Divjaku su vraćeni lični dokumenti nakon čega će najverovatnije privatnim avionom u vlasništvu biznismenke poreklom iz Sarajeva koja >> Pročitaj celu vest na sajtu Studio B << živi u Londonu, Sanele Dženkins (Jenkins) doputovati u Sarajevo.

Divjak je uhapšen 3. marta u Austriji po poternici Srbije zbog sumnje da je odgovoran za ubistvo pripadnika JNA u Dobrovoljačkoj ulici u Sarajevu, u maju 1992. godine.

On je 10. marta pušten iz austrijskog pritvora nakon što je za njega plaćena kaucija od 500.000 evra, a novac je osigurala Vlada Kantona Sarajevo, s obavezom da do okončanja ekstradicijskog procesa ostane u Austriji.

Njegovo izručenje tražile su i Srbija i BiH.

Zahtev za izručenje Divjaka koji je došao iz BiH nije ni razmatran jer je bio nepotpun, a zahtev iz Srbije odbacilo je austrijsko pravosuđe.

Nastavak na Studio B...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Studio B. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Studio B. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.