Cijene nafte pale treću sedmicu zaredom

Izvor: Capital.ba, 10.Jun.2024, 10:45

Cijene nafte pale treću sedmicu zaredom

LONDON – Cijene nafte pale su i treću sedmicu u nizu, jer se očekuje daljnje usporavanje rasta američke ekonomije, dok se kinesko ne oporavlja tako brzo kako su se trgovci nadali. Foto: Depositphotos Na londonskom je tržištu cijena barela prošloga tjedna pala 2,5 odsto, na 79,62 dolara, dok je na američkom tržištu barel pojeftinio 1,9 odsto, na 75,53 dolara. U četvrtak je podršku cijenama pružila odluka Evropske centralne >> Pročitaj celu vest na sajtu Capital.ba << banke o smanjenju kamatnih stopa, što bi trebalo potaknuti rast ekonomije evrozone, a time i potražnje za naftom u tom bloku. No, već u petak cijene su nafte pale jer je sve jasnije da američka centralna banka neće smanjiti kamatne stope tako brzo kako su se trgovci nadali. Naime, novi podaci s američkog tržišta rada pokazali su da je u maju broj zaposlenih porastao znatno više nego što se očekivalo, što upućuje na to da se rast ekonomije i potrošnje nastavlja solidnim tempom. Zbog toga bi mogli ojačati inflacijski pritisci, pa je jasno da Fed neće žuriti sa smanjenjem kamata dok se rast ekonomije dodatno ne uspori. SEEbiz Чланак Cijene nafte pale treću sedmicu zaredom се појављује прво на Capital.ba - Informacija je capital.

Nastavak na Capital.ba...



Povezane vesti

Cene nafte pale treću nedelju zaredom: Evo koliko je barel pojeftinio

Izvor: Blic, 10.Jun.2024

Cene nafte pale su i treću nedelju zaredom, jer se očekuje dalje usporavanje rasta američke ekonomije, dok se kineska ne oporavlja tako brzo kako su se trgovci nadali.

Nastavak na Blic...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Capital.ba. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Capital.ba. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.