Čelsi rutinski do bodova, Sitiju samo remi

Izvor: Nezavisne Novine, 10.Jan.2015, 19:48   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Čelsi rutinski do bodova, Sitiju samo remi

LONDON - Fudbaleri Čelsija savladali su danas u Londonu ekipu Njukasla sa 2:0, dok je Mančester Siti na gostovanju Evertonu osvojio samo bod (1:1), u utakmicama 21. kola engleske Premijer lige.

Tim Žozea Murinja nije briljirao, posebno je podbacio u prvom poluvremenu, ali je bio dovoljno dobar da zabilježi 15. pobjedu ove sezone i učvrsti vođstvo na tabeli.

Odluka na Stamford Bridžu, gdje su srpski reprezentativci >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << Nemanja Matić i Branislav Ivanović odigrali čitav meč, pala je 15 minuta poslije odmora, kada je mrežu zatresao najbolji strijelac lige Dijego Kosta.

Mančester Siti je zaustavljen u Liverpulu, gdje mi je domaći Everton neplanirano otkinuo dva boda (1:1), tako da kao drugoplalsirani na tabeli sada zaostaje dva koraka za liderom Čelsijem.

Srpskog defanzivca Aleksandra Kolarova menadžer Manuel Pelegrini uveo je u igru tek u sudijskoj nadoknadi.

Dragocijene bodove u borbi za opstanak osvojili su Lester pobjedom nad Aston Vilom (1:0) i Barnli, koji je nadigrao Kvins Park Rendžers (2:1).

Ranije danas Liverpul je na gostovanju u Sanderlendu slavio sa 1:0, a gol odluke postigao je srpski napadač Lazar Marković.

Rezultati:

Barnli - Kvins Park Rendžers 2:1 (Arfild 12, Ings 37 - Ostin 33. penal)

Čelsi - Njukasl 2:0 (Oskar 43, Kosta 59)

Everton - Mančester Siti 1:1 (Nejsmit 78 - Fernandinjo 74)

Lester - Aston Vila 1:0 (Končeski 45+1)

Svonsi - Vesthem 1:1 (Nobl 74. autogol - Kerol 43)

Vest Bromvič Albion - Hal 1:0 (Beraino 78)

Sanderlend - Liverpul 0:1 (Marković 8)

Od 18.30 sati igraju Kristal Palas - Totenhem, a sutra se sastaju Arsenal - Stouk i Mančester Junajted - Sautempton.

Tabela: Čelsi 49 bodova, Mančester Siti 47, Mančester Junajted 37, Sautempton 36, Totenhem 34, Arsenal i Vesthem po 33, Liverpul 32, itd.

Nastavak na Nezavisne Novine...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Nezavisne Novine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Nezavisne Novine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.