Izvor: RTS, 19.Sep.2021, 19:34

Čelsi pregazio Totenhem u londonskom derbiju

Fudbaleri Čelsija savladali su u londonskom derbiju ekipu Totenhema u gostima sa 3:0 u meču petog kola Premijer lige.
"Plavci" nastavljaju sa veoma dobrim i dominantnim partijama, a nova žrtva šampiona Evrope bio je Totenhem.

Iako su "petlovi" bolje ušli u meč i stvorili nekoliko uzbuđenja pred golom gostiju, nisu uspeli da to materijalizuju.
U prvih 45 minuta nije bilo >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << postignutih golova, ali je u drugom viđeno tri, sva tri u mreži Totenhema.
Domaćina je načeo Silva, koji je odličnim skokom nakon kornera Alonsa, matirao Lorisa u 49. minutu.
U 57. minutu, Čelsi dolazi do drugog gola, uz malo sreće. Kante je imao više prostora na nekin 25 metara od gola rivala, šutirao, a lopta pogađa blok Totenhema i od stativu ulazi u gol.
Do kraja meča, Čelsi je rutinski održavao prednost, a u sudijskoj nadoknadi je i povećao.
Verner je poslao loptu u šesnaesterac rivala, a tamo je Rudiger, koji je prethodno išao na skok kod kornera, preciznim udarcem šalje u mrežu i postavlja konačnih 0:3.