Izvor: RTS, 28.Mar.2011, 19:02 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Čelsi nudi ugovor Nejmaru
Čelsi ponovo pokušava da dovede Nejmara. Prošlogodišnji pokušaj nije urodio plodom, pa se klub Romana Abramoviča ponovo koncentrisao na isti zadatak. “Plavci” su već potpisali Lukasa Pijazona, koji će se preseliti u London u januaru sledeće godine, a sada je na redu misija koja ima za cilj da još jednu brazilsku zvezdu donese na “Stamford bridž”.
Nejmar je već neko vreme na meti najjačih klubova Evrope, a njegov nastup na prijateljskoj utakmici između >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Brazila i Škotske samo je još više doprineo da se evropska fudbalska elita dovede u stanje pripravnosti.
Trener Brazila Mano Menezes smatra da će mladom napadaču dosta koristiti selidba u Evropu, a posebno u Premijer ligu. Ipak, ostaje da se vidi da li će se 19-godišnjak odlučiti da pređe u Englesku, pošto se za njega interesuju i klubovi iz Italije i Španije.
"Bilo bi dobro da Nejmar pređe u neku od najjačih liga na svetu. To bi značajno doprinelo njegovom razvoju. Stil igre u Engleskoj poboljšao bi njegove fizičke karakteristike i naučio bi kako da se oslobađa snažnih čuvara. Ako bi uspeo da poboljša taj deo igre, bio bi više nego kompletan igrač", rekao je selektor Brazila.
U Nejmarovom ugovoru postoji klauzula koja kaže da svaki zainteresovani klub mora na račun Santosa da uplati 37 miliona funti, što ne predstavlja preveliki problem za Čelsi. Menadžer Mančester sitija posmatrao je prijateljski meč u kome je Nejmar bio odličan, tako da ne bi bilo iznenađenje ako se u trku za potpis mladog napadača uključe i "građani".
"Ne vidim problem da se Nejmar preseli u Englesku, mada navijači u Brazilu ne vole da vide da se najbolji igrači sele iz zemlje. Smatram da će njegova lična motivacija, ali i finansijski deo ugovora presuditi u njegovom izboru", dodao je Menezes.
Real Madrid je poslednji u nizu klubova koji je pokazao interesovanje za 19-godišnjeg napadača Santosa. Nejmar je pre nekoliko meseci izjavio da bi najradije igrao u Italiji, a smatra se da je Juventus favorit za njegov potpis, bar što se tiče klubova na Apeninima. Sve je izvesnije da će Nejmar u sledećem prelaznom roku zameniti Brazil Evropom, ali ostaje da se vidi koji će izbor napraviti trenutno najveći talenat "karioka".










