Čelsi izgubio od KPR, pobede Liverpula i Evertona

Izvor: Vesti-online.com, 03.Jan.2013, 00:56   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Kvins Park Rendžersa zabeležili su drugu pobedu u Premijer ligi i to na gostovanju Čelsiju sa 0:1, Liverpul je na "Enfildu" bio bolji od Sanderlenda 3:0, dok je Everton u gostima pobedio Njukasl 1:2.

Golom sruši svoj nekadašnji klub - Šon Rajt Filips

Poslednjeplasirana ekipa Premijer lige, KPR, zabeležila je veoma bitnu pobedu u borbi za opstanak u šampionatu, pošto su u 21. kolu kao gosti slavili u >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << Londonu protiv prvaka Evrope Čelsija.

Jedini gol na "Stamford Bridžu" za drugi trijumf KPR u ligi postigao je bivši igrač Čelsija Šon Rajt Fipis u 78. minutu na asistenciju Adela Tarabta.

Kapiten reprezentacije Srbije Branislav Ivanović odigrao je ceo meč za Čelsi i bio je jedan od boljih pojedinaca. On je pokušao dva puta i glavom je odlično šutirao, ali je za malo bio neprecizan.

Liverpul je na svom terenu zabeležio drugi uzastopni trijumf u Premijer ligi, pošto su lako savladali ekipu Sanderlenda sa 3:0. Napadač Luis Suares postigao je dva gola u slavlju Liverpula, dok se u listu strelaca upisao još Rahim Sterling.

Prvi gol na utakmici viđen je u 19. minutu, a gol je postigao Sterling na asistenciju Suaresa. Prednost Liverpula udvostručio je Luis Suares 26, dok je konačan rezultat postavio isti igrač u 53. minutu, a asistent kod oba gola bio je kapiten Stiven Džerard.

Fudbaleri Njukasla na svom terenu nisu uspeli da prekinu seriju od dva uzastopna poraza u ligi, a ovaj put su poraženi od Evertona, koji se ovim trijumfom približio četvrtoplasiranom Čelsiju na samo dva boda zaostatka.

Njukasl je na samom početku utakmice, već u drugom minutu došao do prednosti golom Papis Demba Sisea. Gosti iz Liverupla su do izjednačenja došli u završnici prvog poluvremena, kada je Lejton Bejns zatresao mrežu golmana Tima Krula, dok je konačan rezultat postavio Viktor Aničebe na asistenciju Jelavića u 60. minutu.

Nakon kompletnog 21. kola Premijer lige na čelu vodi Mančester Junajted sa 52 boda, sedam više od aktuelnog prvaka Mančester Sitija, dok je Totenhem treći sa 39 bodova. Sve tri ekipe su u jučerašnjim utakmicama zabeležile pobede.